Середа, 18.12.2024, 22:40Вітаю Вас Гість | RSS
Вітаю на сайті Мілової Валентини Валентинівни
Меню сайту
Категорії розділу
5 клас [3]
6 клас [2]
7 клас [0]
8 клас [0]
9 клас [0]
10 клас [0]
11 клас [0]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 139
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей


Головна » Статті » Конспекти уроків » 5 клас

Мистецтво впливає красою і правдою


Мета: допомогти учням осмислити ідею перемоги мистецтва над смертю, відображену у казці Андерсена «Соловей»; звернути увагу на зв'язок казки з фольклорними символами; формувати уміння учнів аналізувати казку; удосконалювати навички виразного читання в особах; формувати естетичні смаки учнів.

Обладнання: учнівські ілюстрації

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Виключно правильний шлях до краси – правда.

 Ф.Шаляпін

Хід уроку

І. Етап орієнтації

1.Емоційне налаштування.

2. Актуалізація опорних знань

Бесіда за запитаннями

-         Чому китайський імператор дізнався про Солов’я лише з книг?

-         Які уявлення про красу мали імператор і придворні? Розкажіть.

-         Як вплинув спів Солов’я на імператора при першій зустрічі?

-         Яка тема цієї казки? Що таке тема?

-         Яка ідея казки «Соловей»? Що таке ідея?

-         Що уособлює «маленька сіренька пташка»?

1.     Мотивація н/д, оголошення теми, мети уроку.

ІІ. Етап цілевизначення і планування

ІІІ. Етап виконання плану н/д.

1.     Слово вчителя. Здавна у творах фольклору соловей був символом вільного птаха, друга, порадника. Йому можна довірити будь-яку таємницю. В народних піснях – це символ чуйності до переживань, відгуку на людське горе.. Андерсен сприймає соловя як уособлення мистецтва. Казкар створив образ співця, який своїм мистецтвом здатен був перемогти смерть.

2.     Читання фрагменту казки в особах підготовленими учнями  (від слів «…Минуло п’ять років…» до кінця казки).

3.     Бесіда за запитаннями.

-         Як змінилася ситуація в країні?

-         Які епітети підкреслюють стан здоров'я імператора?

-         Якоб з’явилася перед ним Смерть? Що вона розповіла йому?

-         Чим хотів врятуватися від смерті імператор?

-         Чому його не могла врятувати штучна пташка?

4.     Вибіркове читання.

-         Як поводила себе Смерть? – Чому Соловей прилетів до імператора? – Як вплинув його спів на привидів? Як відреагувала на Солов’я Смерть? Як вдалося пташці вивести з палацу Смерть?

5.     Бесіда.

-         Що вплинуло на бездушну Смерть?

-         Чим пташка перемогла Смерть?

-         Які почуття виникли у імператора? Чому?

6.     Робота з епіграфом

- Які рядки казки пов’язані з епіграфом?

7.     Вибіркове читання :  як Соловей розумів нагороду для співця; які прикметники описують цілющу силу музики;  пропозиція імператора – відповідь Солов’я;  прохання пташки; кінець казки.

8.      

ІУ. Контрольно-оцінювальний етап

1.     Усна рефлексія

Продовжити думку: Завдяки маленькій пташці імператор зрозумів…

Казка Андерсена «Соловей» вчить …

2.Аргументація і виставлення оцінок

 

У. Коментоване д/з

1.Переказувати зміст казки

2. Словесно змалювати штучного соловя і  справжнього.

3. Відповідати на запитання підручника

Категорія: 5 клас | Додав: Хал (23.11.2013)
Переглядів: 949 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту